DANI O ALLAHOVOM POSLANIKU “SELAM, YA RESULALLAH”

U Kino sali općine Novi Grad, upriličen je svečani program u okviru manifestacije Dani o Allahovom Poslaniku “Selam, ya resulallah”. Raznovrsnim kulturno-zabavnim programom predstavili su se učenici osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, na kreativan način prikazavši ljubav prema Allahovom Miljeniku Muhammedu a.s. Našu školu predstavljali su učenici: Almedina Hodo, Abela Rastoder, Adin Čolić, Zerina Aličehajić, Vildana Hamzić, Taida Hodo i Tea Dedić. Izvedbu ilahije “Ti me rani” pripremili su sa profesoricom islamske vjeronauke Esadom Grabus. Pored svestranosti i talenata, poznato je da Treća gimnazija već dugi niz godina izvodi brojne društveno-korisne i humanitarne radove. Tako je i na ovoj manifestaciji predočen uspjeh realiziranja raznih vannastavnih aktivnosti, te humanitarnih akcija u protekloj godini.

Abela Rastoder, IV2