DANI MATICE HRVATSKE

U zgradi Općine Novi Grad, 29. 11. 2019. obilježeni su Dani Matice hrvatske isticanjem literarnih radova sarajevskih srednjoškolaca. Matica hrvatska predstvlja značajnu kulturnu manifestaciju već dugi niz godina čiji se dani obilježavaju i u Sarajevu. Dani Matice hrvatske sastoje se od tri segmenta od kojih je jedan isticanje najboljih literarnih radova učenika srednjih škola. Kao i prethodnih godina, i ovaj put naši učenici su pristupili konkursu i postigli značajne rezultate. Elma Slabić, učenica IV-3, osvojila je 3. mjesto radova u konkurenciji poetskih radova sa svojom pjesmom „Tama“.

Čestitamo Elmi i ostalim učenicima čiji su se radovi našli u ovogodišnjem izdanju Zbornika Matice hrvatske.

Merjem Gutošić, II-2