Dan ružičastih majica u Trećoj

Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u februaru kako bi se podigla svijest o problemu vršnjačkog nasilja i pozvalo na prevenciju tog oblika nasilja.

Ideja za Dan ružičastih majica potekla je iz Kanade 2007. godine, kada je u jednoj školi u provinciji Nova Scotia grupa učenika počela nositi ružičaste majice u znak podrške dječaku koji je bio žrtva vršnjačkog nasilja zbog toga što je nosio ružičastu majicu u školu. Tako je pokrenuta kampanja pod nazivom “Pink Shirt Day” koja je ubrzo postala popularna širom Kanade i kasnije se proširila na druge zemlje širom svijeta.

Danas se Dan ružičastih majica obilježava kao simbol podrške svim žrtvama vršnjačkog nasilja te kao poziv na promoviranje nenasilnog ponašanja, uvažavanje različitosti i toleranciju među mladima i svim ljudima općenito.