Dan ljudskih prava

Povodom obilježavanja 70. godišnjice Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima, Vijeće učenika naše škole, u pratnji pedagoga škole Hasije Dedović, prisustvovalo je svečanosti na poziv organizatora NVO Mreže za izgradnju mira.

Svečanost je održana 10.12.2018. godine u Parlamentu BiH, na kojoj su dodjeljene novinarske nagrade „Srđan Aleksić“ za najbolje novinare, borce za ljudska prava. Na svečanosti su uručene i  Mirovne nagrade Mreže za izgradnju mira za osobe i organizacije koje se ističu u zagovaranju i očuvanju ljudskih prava u BiH. Voditelj i moderator ove svečanosti bio je naš učenik Ivan Bošković.

Naša škola ima pozitivna iskustva u saradnji sa NVO Mreža za izgradnju mira i redovno učestvujemo na njihovim projektima, konkursima, promocijama i sl.