DAN KNJIGE U TREĆOJ GIMNAZIJI

Danas je u prostorijama Trece gimnazije Sarajevo obiljezen Dan knjige. Vec drugu godinu za redom, učenici trecih razreda sa profesoricama Safijom Arnatović i Šejlom Brkić-Delalić 02.03.2018. godine obilježavaju Dan knjige. Povodom toga učenici su napravili interaktivne stanice na kojima su predstavili svoje omiljenje knjige na dva jezika: njemački i engleski . Kroz različite igre, videe i kvizove predstavili su radove i napravili štand na kojima će učenici  škole imati priliku besplatno razmijenjivati knjige. Projekat je osmišljen kako bi se podigla svijest o vaznosti  čitanja i kako knjige ne bi bile samo obavezna lekitra. Učenici su na izuzetno zabavan i kreativan način predstavili knjige svojim vršnjacima.