Dan državnosti

Prošlo je 70.godina otkako su u Mrkonjić Gradu udareni moderni temelji državnosti Bosne i Hercegovine. Na prvom zasjedanju Zemaljskog antifašističkog narodnog oslobođenja Bosne i Hercegovine (ZAVNOBIH-a), Bosna i Hercegovina je definisana kao jedinstvena država u kojoj jednaka prava imaju i muslimani i Srbi i Hrvati. Ovaj značajni datum obilježen je svečanom akademijom u amfiteatru škole, u ponedjeljak 26.11, u organizaciji literarne sekcije i hora i orkestra.

Zahvaljujući radu literarne sekcije, pod vodstvom prof. Džemaludina Poturovića, te hora i orkestra i prof. Aide Kamenice, ovaj značajni historijski dan obilježen je i u Trećoj gimnaziji. Stihovima, riječima i pjesmom učenici su iskazali poštovanje i ljubav prema svojoj domovini koja se uprkos teškoj prošlosti i ratovima uvijek dizala iz pepela.

Sretan vam Dan državnosti!