Članovi Civitas sekcije posjetili Parlamentarnu skupštinu Bosne i Hercegovine

Povodom predstojećeg državnog praznika naše domovine, Bosne i Hercegovine, članovi Civitas sekcije i učenici III-1, III-4, III-5 i III-6 razreda posjetili su Parlamentarnu skupštinu Bosne i Hercegovine. Mimo prikupljenih informacija o osnovama funkcionisanja Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, naši učenici su imali čast razgovarati sa zastupnikom u Zastupničkom domu, gospodinom Šemsudinom Mehmedovićem, kojem su ovom prilikom predstavili ovogodišnje teme projekta „Projekt građanin/Ja građanin“. Na koncu razgovora naši učenici dobili su pohvalu za pokazani interes za principima pravnog i političkog funkcionisanja naše države te aktuelnim temama koje kroz projekt „Projekt građanin/Ja građanin“ istražuju i nude nova rješenja.

Alma Ahmethodžić, mr.