“Challenge and Express Yourself”

Napisao/la: Vildana Panjeta | Datum: 12.11.2012

Zadatak ovogodišnjeg seminara bio je upoznati mlade ljude sa filmskom umjetnošću, te im pomoći da izraze svoju kreativnost i dati mogućnost da realizuju ideje. Zbog toga se Fondacija ”Izvor za ljepši život” potrudila da mladi talenti dobiju što više uputa tokom seminara. Bitno je napomenuti da su učesnici film seminara imali priliku učiti od najboljih.

Naime, jedan od najuspješnijih direktora fotografije Bosne i Hercegovine, Stipe Stevinović, bio je mentor ovim mladim režiserskim nadama. Tokom četverodnevnog seminara naše učenice su stekle iskustvo u pisanju scenarija, radu sa tehnikom i televizijskom kamerom, kao i upoznate sa historijom filma.

Treću gimnaziju su predstavljale Tina Balta, Iris Bevanda i Arnela Šarkinović, koje su poslije četverodnevnog seminara snimile film pod nazivom „4“, i osvojile dvije nagrade, glavnu nagradu za najbolji film i nagradu za najoriginalniji scenario.

Pobjednički filmovi bit će prikazani na ”Big Box Film Festivalu 2012” koji će se održati u Sjedinjenim Američkim Državama, a našim predstavnicama želimo puno sreće i uspjeha