“Challenge and Express Yourself”

“Challenge and Express Yourself” bio je naziv ovogodišnjeg seminara Fondacije „Izvor za ljepši život“ kojem su prisustvovale učenice Treće gimnazije, Avdić Nurudina i Omerbašić Hana.
Nakon edukativnog dijela seminara koji je trajao 4 dana i čiji je mentor bio Stipe Svetinović, jedan od najboljih direktora fotografije u Bosni i Hercegovini, one su osmislile i režirale kratkometražni film pod nazivom „Dissemble“. To je priča o čovjeku i njegovom vječnom skrivanju pravog lica. Prati srednjoškolku ogorčenu tom slikom svijeta i njenu borbu.
Filmovi svih sarajevskih gimnazijalaca koji su učestvovali na film seminaru „Challenge and express yourself“ premijerno su prikazani 9. novembra u dvorani Kina Bosna.Tom prilikom najboljim su uručene i nagrade. Članovi žirija bili su Lejla Panjeta, Nedžad Begović i Stipe Svetinović. Našim učenicama dodjeljena je prva nagrada, nagrada za najbolji film.