Bronza oko vrata zlatne ekipe Treće gimnazije

Jubilarno 20. državno takmičenje iz pružanja prve pomoći održano u Bijeljini je završeno. Na 11 poligona, od čega 6 radnih i 5 rekreacionih, takmičilo se 11 ekipa i to: pet ekipa u kategoriji podmlatka i šest ekipa u kategoriji omladine. Zlatna ekipa naše škole osvojila je državnu bronzu. Učenice koje su činile našu ekipu su: kapiten Zerina Pandža koju slijede Dženita Podžić, Enela Kapić, Amina Bahtanović i Sara Zildžić.Takmičari su na različitim isceniranim nesrećama uz realistički prikaz povreda, stanja i oboljenja pokazali stečeno znanje i vještine iz prve pomoći. Našu ekipu pratio je profesor Adem Bajrić. Veliku podršku našoj takmičarskoj ekipi pružili su Uprava škole, Crveni križ Novo Sarajevo i Općina Novo Sarajevo.

Najnoviji članci

Kategorije