BRONZA NA INTERNACIONALNOJ OLIMPIJADI IZ FIZIKE- EDVIN ĐAPO

48-a Internacionalna olimpijada iz fizike se održala u Yogyakarti, u Indoneziji. Ovo najpoznatije takmičenje učenika srednjih škola je trajalo od 16. 7. do 24. 7. 2017. godine, a takmičilo se 424 učenika iz 88 zemalja svijeta.

Sretni smo zbog činjenice da je dugogodišnja ljubav, rad i posvećenost fizici, našeg Edvina Đapu učinila spremnim da odgovori na izazove u Indoneziji i da kući donese bronzu. To je prva medalja sa ovako prestižnog takmičenja za Edvina Đapu, ali i Treću gimnaziju.

Izuzetno smo ponosni na njega i nadamo se da ga je rad tokom školovanja učinio spremnijim za borbu u ostvarenju njegovih želja. Edvin je ove godine maturirao u Trećoj gimnaziji i imali smo 4 godine priliku gledati kako izrasta u dobrog čovjeka i nadarenog znanstvenika.

Našem Đapi želimo sve najbolje u njegovoj budućnosti.

Alisa Ramić, prof.