BRONČANA PLUS KARTICA

Narodno pozorište Sarajevo i Lutrija BiH nastavljaju saradnju na projektu pod nazivom “Mladi, neizostavni dio javnog kulturnog života BiH-za bolje sutra”, u okviru koga su u ponedjeljak, 23.4.2018.g. za 23 srednje škole  sa područja Kantona Sarajevo dodjelili brončane  plus kartice za sezonu 2018/2019. Nagradu za učenike Treće gimnazije je preuzela zamjenica direktorice Amra Čolić. Svečanoj pres-konferenciji je prisustvovala i profesorica Bosanskog/Hrvatskog /Srpskog jezika i književnosti Elma Mašnić-Šikalo. Projekt čiji je cilj integracija i socijalizacija mladih ljudi, te njihovo uvođenje u kulturna dešavanja, ove godine je proširen što se tiče broja škola, ali i aktivnosti. Koordinator projekta u ime Narodnog pozorišta Sarajevo Nikolina Petković-Jalovičić je kazala da pored izložbe, projekt ove godine može uključiti i scenski angažman učenika i škola, koncerte ili  performanse.

Zamjenica direktorice

Amra Čolić