Uspjeh našeg učenika Anura Tekač

Osim što je odličan učenik Treće gimnazije, Anur Tekač odlično svira gitaru i već deset godina aktivno trenira fudbal. Sa svojom ekipom iz Fudbalske akademije Academica, osvojio je titulu kantonalnog prvaka u kategoriji Kadeti u sezoni 2020/2021.

U 22 odigrana kola Anur i njegovi saigrači ostvarili su čak 20 pobjeda. Anuru, učeniku II-6 razreda, ova šampionska titula u Omladinskoj ligi Kantona Sarajevo znači mnogo i podstrek mu je da nastavi vrijedno trenirati i, naravno, učiti i nizati nove školske uspjehe.

Vrijedi spomenuti da se Anur isticao i kao učenik Osnovne muzičke i baletske škole Novo Sarajevo, te da je 2019. godine na Federalnom takmičenju učenika i studenata muzike osvojio drugo mjesto u disciplini Gitara.