Akcija prikupljanja pomoći za ugrožena područja Turske i Sirije

Motom “Naše je samo ono što damo”  uposlenici i učenici naše škole nesebično su se odazvali akciji prikupljanja sredstava pomoći za ugrožena područja Turske i Sirije, a koja su nedavno pogođena razornim zemljotresom. Hiljade ljudi je stradalo, ostalo bez svojih najbližih, bez domova, a samim tim i osnovnih stvari potrebnih za normalan život. Ujedinjeni u očuvanju najvrijednije ljudske vrline, humanosti, uposlenici i učenici naše škole obezbijedili  su novčana sredstva,  a  koja su iskorištena za kupovinu najpotrebnijih i najnužnijih stvari.

Škola je donaciju predala  Internacionalnom Univerzitetu u Sarajevu, koji će pomoć proslijediti dalje.

Uz donirane stvari učenici su poslali i dirljive poruke podrške, jer topla riječ zaista mnogo znači, posebno u ovom vremenu iskušenja i ljudske nesreće.

Učenici naše škole su i prije ove humanitarne akcije nesebično volontirali i pomagali u sortiranjuu doniranih stvari u Udruženju Pomozi.ba, u želji da pomoć što prije stigne u pogođena područja i onima kojima je potrebna.

Zaista smo neizmjerno ponosni na sve one koji su se odazvali ovoj humanoj akciji, svima koji su na bilo koji način pokazali ljudskost, suosjećanje sa unesrećenima u Turskoj i Siriji. Nekada nismo ni svjesni da naše malo nekome znači puno.