Ajla Sipović osvojila srebrnu medalju na Svjetskoj ligi mladih u karateu

Svjetska liga mladih u karateu održana je u Veneciji. Ajla Sipović, bosanskohercegovačka reprezentativka i učenica trećeg razreda naše škole, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 66kg. U izuzetno jakoj konkurenciji, koja je brojala 96 takmičarki u kategoriji, Ajla je nakon prvog slobodnog kola pobijedila predstavnice Češke 2:1, Italije 2.0, Alžira 2:0 i Njemačke 5:1.

Na karate 1-Youth League-u u Veneciji nastupilo je čak 4021 takmičar iz 81 države svijeta, što predstavlja apsolutni rekord u svim disciplinama Karate 1-Youth League-a, obzirom da nikad dosad turnir ove vrste nije okupio ovako velik broj takmičara.

Ovim takmičenjem završene su poslednje kvalifikacije za predstojeće Evropsko prvenstvo u Gruziji, za koje se Ajla uspješno kvalifikovala.