Ajla Ćuprija potpisala ugovor za stipendiju talentovanih učenika prvog razreda srednje škole

Ajla Ćuprija, učenica naše škole, u pratnji roditelja i direktorice Treće gimnazije, Amre Čolić, prisustvovala je svečanom prijemu i potpisivanju ugovora za stipendiju za talentovane/nadarene učenike koji upisuju prvi razred srednje škole. Ministrica za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, Naida Hota-Muminović, potpisala je ugovore o dodjeli stipendija za sedam učenika i pri tome istakla sljedeće: “Ovo je samo jedan segment aktivnosti koje provodimo, a raduje nas što već treću godinu zaredom implementiramo sveobuhvatan program podrške nadarenim učenicima unutar obrazovnog sistema. U prvoj godini smo osigurali stipendije u iznosu od 2.500 KM za učenike, dok u drugom, trećem i četvrtom razredu nemamo stipendije, ali imamo nagrade za osvojena mjesta. Od prvog razreda, pružit ćemo vam priliku da se takmičite i da dajete svoj doprinos. Ohrabrujuće je što Bosna i Hercegovina, posebice Kanton Sarajevo, već niz godina blista na međunarodnoj sceni kada su u pitanju takmičenja”.Posebnu nam čast čini što je Ajla Ćuprija prepoznala Treću gimnaziju kao školu u kojoj želi nastaviti svoj akademski put. Biti jedna od 7 najtalentovanijih, u konkurenciji sa 4168 učenika koji su upisali prvi razred srednje škole u školskoj 2023/2024 godini, u Kantonu Sarajevo je izvanredno postignuće. Čestitamo Ajli na odličnim rezultatima i zasluženoj stipendiji. To je priznanje njenog truda i predanosti obrazovanju.