Veliki uspjeh naše nevjerovatne Edne Šunjić!

Ponosno predstavljamo novo postignuće naše bivše učenice Edne Šunjić, koja je nedavno ostvarila izniman uspjeh na međunarodnoj pozornici! Edna je svojom nevjerovatnom predanošću i talentom postala pravi lider u inkluzivnom sportu, a njena priča sada privlači pažnju širom svijeta.
Protekle sedmice, Edna je bila dio tima koji je predstavljao našu školu na sjajnom događaju – Ljetnoj specijalnoj olimpijadi 2023. u Berlinu. Kroz naš projekat “Sportisti lideri u inkluziji”, koji je trajao šest mjeseci, Edna je sarađivala s učenicima i učenicama, radeći na važnim aspektima inkluzije. Koordinatorica projekta je naša vizionarna profesorica sporta Suada Krezić.
Uz podršku profesorice Suade Krezić i Aldine Husejinović, Ednine drugarice i trenerice skijanja i plivanja, Edna je bila ključna figura u projektu. Naš fokus je bio podsticanje učenika i učenica da pronađu liderske vještine, uz istovremeno promoviranje zdravog stila života. Kroz kurikularnu nastavu, održali smo razgovore o Edninom uspjehu kao lideru u inkluzivnom sportu, pripremali smoothieje i organizirali inkluzivne sportske aktivnosti.
Ali, to nije sve! U Berlinu, Edna je bila najmlađa prezentatorica u timu, te je svojim impresivnim vještinama javnog nastupa oduševila publiku, a mnogo toga je govorila i na engleskom jeziku. Sanja Tanović, mentorica tima, pomogla je Edni da iznese svoju inspirativnu priču pred međunarodnim auditorijem.
Edna je pravi primjer snage, hrabrosti i motivacije. Njene životne prepreke nikada je nisu sprečavale u ostvarenju i postizanju izvanrednih uspjeha. Ona nas podsjeća da su granice samo iluzija i da svako može ostvariti svoje snove, bez obzira na izazove s kojima se suočava.
Ponosni smo što smo imali priliku biti dio Ednine priče, a njen uspjeh predstavlja inspiraciju za sve nas. Nastavit ćemo promovirati inkluziju, razumijevanje i podršku među našim učenicima i učenicama, jer vjerujemo da svaka osoba ima nevjerovatan potencijal.
Čestitamo, Edna! Tvoj uspjeh je svijetli primjer da snaga volje i pozitivan stav mogu donijeti prekrasne rezultate.