65.rođendan Treće gimnazije

Jučer je u amfiteatru škole, svečanom akademijom proslavljen još jedan rođendan Treće gimnazije, koja je svoj odgojno-obrazovni rad počela davne 1948.godine. Tokom svog rada mijenjala je svoja imena, ali njen zadatak i cilj je oduvijek bio isti, izvesti što bolji i veći broj generacija.
Povodom 65.godišnjice Treće gimnazije, u amfiteatru škole je održana svečana akademija. Kao i uvijek u njenom realiziranju doprinijeli su voditelji sekcija i njhovi članovi, i to: recitatorske, dramske, plesne sekcije, te hora i orkestra.
Također, ove godine je prikazan i vremeplov Treće gimnazije, koji je sadašnjim učenicima prikazao kako je njihova škola izgledala i gradila svoju historiju.
Dugogodišnja tradicija škole je da se najboljim učenicima dodijele priznanja, za doprinos i rad u prethodnoj školskoj godini, te su tako pohvaljeni svi oni koji su se istakli u radu sekcija ili osvojivši jedno od prva tri mjesta na školskim takmičenjima.
Stoga, nadamo se da će ovi učenici kako doprinose radu i afirmaciji Treće gimnazije danas, sutra to isto činiti za našu zemlju.