21. septembar – Svjetski dan mira

U okviru projekta „Gimnazijalci za mir, aktivizam i ljudska prava u Evropi i svijetu“ koji se realizira uz podršku TPO Fondacije i ETOS inicijative a s ciljem obilježavanja 21. septembra-Svjetskog dana mira,  organizirana je i realizirana sadnje korisnih biljki u prostorima škole pod nazivom „Dovedimo prirodu u učionice.!“ Kao što je potrebno graditi mir u društvu, ovaj proces je je neophodan i prirodi. Većina učenika Treće gimnazije nema iskustvo sadnje i njegovanja biljki. Za ovu aktivnost obezbijedili smo saksije, zemlju i sjemenke i učenici imaju zadatak da zasade i njeguju biljke. Svakodnevnim praćenjem progresa rasta biljki kod učenicika će se razviti empatija i svjesnost o pozitivnom utjecaju koji svako može imati na prirodu. Uz sadnju biljaka učenici su radili teorijsko istraživanje o izrekama poznatih o miru. Najzanimljivije izreke su ispisali na papire i okačili na biljke. Sudjelovali su učenici IV3 razreda, projekt vodi prof. Sedžida Hadžić a učenica Zana Kapetanović je napravila video zapis o svemu.  Pogledajte.