OBAVJEŠTENJE ZA UČENIKE IV RAZREDA – EKSTERNA MATURA 2017.

Dana, 12. i 13. aprila 2017. godine planirana je realizacije pilot projekta – Eksterna matura 2017. Učenici/ce IV razreda će samo polagati eksternu maturu i neće imati redovnu nastavu, a profesori su dužni da časove po rasporedu upišu u dnevnik prema instrukciji resornog Ministarstva.

U vrijeme održavanja pilot projekta eksterne mature, prinuđeni smo zamijeniti smjene, 12. i 13.4.2017. godine (srijedu i četvrtak) učenici prvih i trećih razreda će biti  druga smjena, a drugih razreda prva smjena.

Učenici/ce IV razreda treba da dođu u srijedu 12. i 13. aprila 2017. godine u 945 sati  sa priborom za pisanje u učionice koje će biti određene za njihov razred u objektu B – drugi sprat.

Svaki učenik/ca IV razreda koji ne pristupi pilot projektu eksterne mature, dužan je donijeti ljekarsko opravdanje zamjenici direktorice, profesorici Amri Čolić, a isto će biti proslijeđeno u Ministarstvo za obrazovanja nauku i mlade Kantona Sarajevo, na daljnje postupanje.