REZULTATI TREĆE GIMNAZIJE NA KANTONALNOM NIVOU

U ponedjeljak , 18. 5. 2018. u Centru za kulturu Kantona Sarajevo (BKC) održana je manifestacija dodjele diploma priznanja i pohvala najuspješnijim učesnicima kantonalnih takmičenja u školskoj 2017/2018. godini. Ovo je ujedno i promocija ukupnog uspjeha djece, učenika, odgajatelja, nastavnika, škola, te rada Ministarstva i Prosvjetno-pedagoškog zavoda. Uručene  su 133 diplome učenicima osnovnih i srednjih škola, 13 priznanja djeci iz predškolskih ustanova, i 5 zahvalnica. Svi postignuti rezultati odraz su kvalitetnog rada u redovnoj nastavi i u okviru vrlo uspješnih vannastavnih aktivnosti u odgojno-obrazovnim ustanovama.

Nagrađeni su sljedeći učenici naše gimnazije:

II mjesto, u kategoriji srednjih škola, osvojila je učenica Treće gimnazije, Nora Markanović. (Engleski jezik)

II mjesto, na nivou B1, osvojila je učenica Treće gimnazije, Esma Arnautović.(Njemački jezik)

I mjesto,  na nivou B2, osvojila je učenica Treće gimnazije, Nejra Šaljić. (Njemački jezik)

I mjesto, na nivou C3, osvojila je učenica Treće gimnazije, Abela Rastoder. (Francuski jezik)

I mjesto, na nivou A1, osvojila je učenica Treće gimnazije, Amina Čobić. (Fizika)

II mjesto, na nivou C, osvojio je učenik Treće gimnazije, Davor Bokan. (Fizika)

U Prvoj kategoriji – Hor bez instrumentalne pratnje a-capella, II mjesto, koje je, s kompozicijom pod nazivom “Gaudeamus”, pod dirigentskom palicom Aide Kamenice, osvojila Treća gimnazija. (Muzička kultura)

III mjesto, u kategoriji srednjih škola, osvojila je ekipa Treće gimnazije. (Prva pomoć)

II mjesto, u kategoriji srednjih škola, osvojila je ekipa Treće gimnazije, pod rukovodstvom nastavnika Igora Smiljanića, a čine je učenici: Neira Bajrović, Adisa Čengić, Anesa Dautefendić, Aida Hodžić, Amina Huko, Alema Husilović, Lamija Zijadić i Selma Zukić. (Građansko obrazovanje-Projekt građanin)

Ponosni smo na naše učenike/ce i ističemo da se ne zaustavljaju na kantonalnom nivou nego da našu školu dostojanstveno predstavljaju i na federalnom, državnom, regionalnom i svjetskom nivou i također osvajaju sjajne rezultate.