Radni sastanak fokus grupe „Unapređenje nastavničke profesije“

Naša škola uvijek je rado bila mjesto i domaćin kvalitetnih i konstruktivnih  susreta. Ovaj put pružili smo prostor i priliku za međusobnu razmjenu mišljenja članovima Fokus grupe sastavljene od članova Aktiva stranih jezika srednjih i osnovnih škola Kantona Sarajevo, a u okviru projekta „Unapređenje nastavničke profesije“. Voditeljice projekta i istraživanja su prof. dr. Emina Dedić-Bukvić i doc.dr. Larisa Kasumagić-Kafedžić sa Filozofskog fakulteta u Sarajevu, a cilj projekta je kroz istraživanje kao i diskusije u okviru susreta fokus grupe uočiti i skrenuti pažnju na deficite u sadašnjem sistemu stručnog usavršavanja nastavnika te sakupiti aktuelne potrebe nastavnika i njihove prijedloge i sugestije kako bi se zajednički ostvarile sistemske promjene i nastavnicima ponudili kvalitetni i adekvatni oblici stručnog usavršavanja.  Januarske edukacije za nastavnike i nastavnice koje je ponudio Filozofski fakultet u Sarajevu pokazale su značajan napredak u planiranju i osmišljavanju sadržaja kao i organizaciji samih edukacija, te se nadamo daljem napretku.

Goste je srdačno pozdravila naša direktorica gospođa Senada Salihović i poželjela kvalitetnu i konstruktivnu razmjenu mišljenja, a domaćin uvaženim profesoricama i članovima fokus grupe bila je naša profesorica njemačkog jezika Džemilamna Džananović, predstavnica Aktiva nastavnika i nastavnica njemačkog jezika Kantona Sarajevo, koja je goste primila u kabinetu njemačkog jezika, a doprinos radu fokus grupe svojim učešćem dala je i naša profesorica njemačkog jezika Mirha Fejzić.