DAN OTVORENIH VRATA TREĆE GIMNAZIJE!

Poštovani roditelji,

Koristimo ovu priliku da vas u ime Vijeća roditelja pozdravimo i obavijestimo o jednoj značajnoj aktivnosti koju Treća gimnazija provodi uz našu podršku.

U skladu sa višegodišnjom praksom i ove godine je planirana organizacija “Dana otvorenih vrata” škole sa manifestacijom pod nazivom “Naših ruku djela”. Dan otvorenih vrata i manifestacija će se održati u subotu 5. maja 2018. godine u prostorijama i dvorištu škole. Riječ je o jednodnevnom okupljanju u čijoj organizaciji, pripremi i realizaciji učestvuju učenici, roditelji i profesori Treće gimnazije. Manifestacija “Naših ruku djela” je manifestacija humanitarnog karaktera – kroz različite aktivnosti tog dana prikupit će se sredstva kojima se želi omogućiti odlazak na maturalnu ekskurziju 2017/2018. učenicima slabijeg imovinskog stanja.

Sportska takmičenja bit će organizirana od 9.00 do 14.00 sati. U kulturno-zabavnom dijelu programa, koji će početi u 12.00 sati, učenici će predstaviti svoje talente putem različitih izvedbi (pjesma, ples, skečevi i dr.), te prezentirati razne projekte – od umjetničkih izložbi do izrade rukotvorina i pripreme hrane. Proizvodi učenika bit će ponuđeni na prodaju u humanitarne svrhe na štandovima pojedinih učeničkih odjeljenja.

Imajući u vidu značaj ove manifestacije za našu djecu, Vijeće roditelja vas poziva da se aktivno uključite i pružite podršku njenoj realizaciji. Naša podrška se očekuje kroz učešće u pripremi hrane, učešće u drugim oblicima aktivnosti na štandovima učenika, učešće u sportskim aktivnostima – možemo se zajedno sa našom djecom takmičiti u nogometu, košarci i odbojci (potrebno je na vrijeme prijaviti svoje ekipe), te kroz pomoć u oglašavanju ovog događaja putem štampanja i distribucije flayera, širenje informacija preko društvenih mreža ili na bilo koji drugi način. Ukoliko poznajete pojedince ili kompanije koji bi mogli odnosno željeli da u sklopu ostvarivanja svoje društvene misije, doniraju određena sredstva za ovu manifestaciju, možete ih pozvati i uputiti da kontaktiraju upravu Škole radi realizovanja njihovog učešća. Takođe vas želimo zamoliti da se angažujemo da putem privatnih poznanstava pokušamo posuditi suncobrane za taj dan, kako bismo proizvode na štandovima i učesnike u manifestaciji zaštitili od sunca ili kiše. Uz sve to, htjeli bismo vas ipak podsjetiti da je naša roditeljska uloga prvenstveno u tome da se u što većem broju odazovemo pozivu naše djece i prisustvujemo ovom događaju, te im tako omogućimo da nam pokažu rezultate svoga rada, svoje talente i svoja dostignuća.

Očekujemo vas u subotu 5. maja 2018. godine  na Vilsonovom šetalištu ispred Treće gimnazije i srdačno vas pozdravljamo!

Rukovodstvo Vijeća roditelja Treće gimnazije

Snježana Brkić, Mirza Terzo, Ivana Šanje