Manifestacija povodom Dana nezavisnosti

Dana 28. 2. 2014. godine, u multimedijalnoj sali Općine Novi Grad Sarajevo je održan prigodan program povodom obilježavanja Dana nezavisnosti. Manifestacija je održana pod pokroviteljstvom Općine, a u organizaciji Javne ustanove Muzej “Alija Izetbegović”. Na svečanosti su uručene i zahvalnice i nagrade za najbolje učeničke radove o prvom predsjedniku RBIH, Aliji Izetbegoviću, “Zlatnim ljiljanima” i herojima BiH, među kojima se našao i rad naše učenice Rovčanin Azre.

“Mislim da učenici malo znaju o državi BiH. Kroz ove radionice imao sam priliku naučiti dosta toga interesantnog. Patriotizam je najviše izražen kad igra fudbalska reprezentacija BiH”, rekao je učenik Treće gimnazije Alen Džaferspahić.

Učenici II5  razreda su se ovom prilikom potrudili i predstavili Treću gimnaziju kreativnim projektom “Kako je (na/ne)stala naša domovina”.
Projekat su zajedno sa razrednicom Nuhanović Sanidom, realizirali učenici: Džaferspahić Alen, Bičo Amar, Bezdrob Haris, Taso Damir, Jusufbegović Emina, Saračević Selma, Tabaković Amina, Rovčanin Azra, Muminović Adna i Pavlović Igor.
Ovdje možete pogledati slike sa nastupa: