Konkurs “Najbolja kratka priča Treće gimnazije u 2013.godini”

“Najbolja kratka priča Treće gimnazije u 2013. godini” (slobodna tema) naziv je konkursa kojeg je naša škola raspisala u martu ove godine i pozvala sve učenike da ravnopravno sudjeluju i takmiče se u istom. Konkurisalo se kratkom pričom napisanom na bosanskom/hrvatskom/srpskom jeziku koja do sada nije nigdje objavljena. Konkurs je predstavljao literarni doprinos  ovogodišnjem humanitarnom projektu i manifestaciji “Različiti i jedinstveni”, a cilj je bio promocija literarnog stvaralaštva učenika naše škole.

Stručni žiri zadužen za pregled radova i ocjenu istih bio je u sljedećem sastavu:
Anesa Šošević, dipl. komparativista svjetske književnosti i dipl. bibliotekar
Džemaludin Poturović, mr. lingvistike i prof. Bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti
Elma Mašnić – Šikalo, prof. Bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti
Senada Turajlić, prof. Bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti

Članovi žirija imali su težak zadatak da u mnoštvu prispjelih priča izaberu najbolje. Donijete su sljedeće odluke:
1. mjesto osvojio je Sabit Ćimić /IV 2/  koji je napisao priču “Gdje je sunce?” i potpisao se šifrom “Godo”
2. mjesto osvojio je Mirza Ohranović /III 6/ koji je napisao priču “Riznica duše” i potpisao se šifrom “Med”
3. mjesto osvojila je Nicola Ovenden /III 1/ koja napisala priču “Meteorolog” i potpisala se šifrom “Katarina jedna jedina”
Stručni žiri dodijelio je učenici Merimi Ćatović /III 3/  nagradu za literarnu afirmaciju projekta Treće gimnazije “Različiti i jedinstveni” koja se predstavila istoimenim radom.
Nagrađenim učenicima su uručene knjige i pohvale na manifestaciji “Različiti i jedinstveni” koja je održana 27.04. ove godine. Priče nagrađenih učenika, ali i interesantne priče ostalih učenika – učesnika konkursa, biće objavljene u našem školskom časopisu “Gimnazijalci s Vilsonova”.
Upućujemo čestitke nagrađenim učenicima, a svim učesnicima konkursa od srca se zahvaljujemo što su sa nama podijelili svoje priče.

Anesa Šošević, dipl.komparativista svjetske književnosti i dipl. bibliotekar