Jedan historijski čas sa studentima iz Danske

Naša škola bila je domaćin studentima iz Danske koji su u našu zemlju došli uz pratnju svojih profesora. Oni su izrazili želju da prisustvuju jednom času historije, kojeg su organizirali učenici IV-4 sa prof. historije Sanidom Nuhanović. Tema ovog historijskog časa bila je državnost BiH, tačnije zasjedanja AVNOJ-a i ZAVNOBIH-a.

Učenici 3. gimnazije sa studentima iz Danske

Nakon intoniranja himne Bosne i Hercegovine, voditeljice programa zahvalile su se na dolasku gostima iz Danske.
Čas je bio koncipiran tako da za 45. minuta učenici studentima što više približe historiju Bosne i Hercegovine, te njen položaj u sastavu bivše SFRJ. Nakon uspješno realiziranog časa, razgovarali smo sa njima, te saznali da pored Sarajeva, ovih dana namjeravaju posjetiti Mostar, Split i Zagreb, te tako upotpuniti svoju turneju po Balkanu.