Izlet Vijeća učenika škole

Jučer, 24.4.2013. godine, su članovi Vijeća učenika škole zajedno sa prof. Jelin Maricom posjetili nekoliko odredišta u Hercegovini. Prije svega, kratka posjeta HE Jablanica,potom vodopadima Kravice na rijeci Trebižat,zatim etno-selu Herceg kraj Međugorja, te najvećem hercegovačkom gradu Mostaru.

Vijeće učenika Treće gimnazije je jučer obišlo nekoliko lokacija u toploj Hercegovini. Prva stanka nam je bila kod Jablanice, tačnije u HE Jablanica, gdje nas je dočekao ljubazni domaćin Hamza Sead. Objasnio je princip funkcioniranja elektrane, te nas poveo u kratak obilazak iste.
Potom smo obišli vodopad Kravice na Trebižatu i zaputili se u etno-selo Herceg, čijim smo kompleksom kamenih kuća bili oduševljeni. Za kraj smo svratili u topli Mostar, koji je jučer bio najtopliji grad na Balkanu, sa nevjerovatnih 36 stepeni. Svratili smo u tržni centar Mepas Mall, a potom se zaputili u Sarajevo.