ZNANJEM PROTIV DROGE

U okviru projekta „Znanjem protiv droge“, koji realizira Udruženje za psihosocijalnu promociju i pozitivnu afirmaciju humanih vrijednosti „Momentum“ uz podršku Općine Novo Sarajevo, u amfiteatru škole tokom sedmice biće održana predavanja o štetnosti opojnih droga. Cilj projekta je jačanje svijesti mladih o štetnosti upotrebe droga, prevencija, kao i odgovornosti prilikom donošenja odluka. Projekat je započet predavanjem doktora Alema Ćesira, neuropsihijatra iz KCUS-a, učenicima II1 i II2, a tokom sedmice učenici i drugih odjeljenja imat će priliku poslušati zanimljivog predavača, koji se u svakodnevnom radu susreće sa ovisnicima. Predavanju su prisustvovale i predstavnice Službe za obrazovanje, kulturu i sport Općine Novo Sarajevo.