Vrijedne učenice Treće gimnazije pomažu u radu Narodne kuhinje „Stari Grad“

Učenice Treće gimnazije u okviru projekta „Društveno korisno učenje“ su danas pomagale uposlenicima Narodne kuhinje „Stari Grad“ u podjeli hrane za nešto više od 1000 korisnika ove kuhinje. Sama ideja za volontiranje je krenula od učenice ove gimnazije u Sarajevu Eljese Lushaj, ideju koju je rado prihvatila profesorica Ismeta Trepalovac koja je nebrojeno puta do sada sa svojim učenicima pomagala u radu Narodne kuhinje. Vrijedne učenice koje su pomagale u pripremi i podjeli hrane za siromašne sugrađane su Eljesa, Sarah, Enisa, Lamija, Naida i Minela. Društveno korisno učenje predstavlja snažan oblik pedagogije koji učeniku pruža mogućnost sticanja iskustva kroz pružanje usluga u zajednici u skladu sa intelektualnim kontekstom svog obrazovanja, objasnila je profesorica Trepalovac.

Tekst preuzet sa: http://narodnakuhinja.ba/2018/11/25/vrijedne-ucenice-trece-gimnazije-pomazu-u-radu-narodne-kuhinje-stari-grad/?fbclid=IwAR1I0sj55hP9AUF-dgNVKE0b94tCWXQ5nmCCejx4-LBoLSbU5X1JbtCTzv0