Vidimo se uskoro, draga Claro!

U utorak, 26.12.2017.godine, učenici I-6 odjeljenja uz pratnju razrednice odlučili su lijepo poslijepodne provesti u zajedničkom druženju. Povod ovog okupljanja je bilo iznenađenje koje smo zajednički pripremali za našu prijateljicu, gostujuću učenicu iz Njemačke. Nakon nastave, uputili smo se ka Holiday marketu gdje smo uz čaj i razgovor sabirali utiske i prisjećali se svih lijepih zajedničkih trenutaka s Clarom. Suze u očima i iskrena nasmijana lica učinili su ovo iznenađenje zaista posebnim. Atmosfera je bila na visokom nivou i kraj dana koji je bio uprilčen klizanjem. Bilo nam je zadovoljstvo biti Clarinim školskim kolegama, savjetnicima, prevodiocima, no prije svega prijateljima. Bili smo dio ovog zanimljivog projekta te smo se potrudili da joj posjeta našem gradu i školi ostane u sjećanju kao predivno iskustvo.

Nijedno prijateljstvo nije slučajno, baš kao što nam to kaže poznati citat, a mi Clari želimo sve najbolje u nastavku školovanja, te se uskoro nadamo ponovnoj posjeti i zajedničkom druženju.

Zana Kapetanović, I-6