VELIKI USPJESI NA TAKMIČENJIMA IZ NJEMAČKOG JEZIKA

Učenici i učenice njemačkog jezika naše škole kontinuirano pokazuju svoje znanje i postižu uspjehe u različitim aktivnostima, manifestacijama i projektima, a posebno su značajni njihovi uspjesi na takmičenjima.

Na ovogodišnjem kantonalnom takmičenju naše učenice Nejra Šaljić III6 i Edina Suljić II6 ostvarile su pobjede u svojim kategorijama jezičke kompetencije.  Nejra je bila kantonalna pobjednica na nivou C1, a Edina na Nivou B2. Ove fantastične uspjehe uljepšala je i činjenica da su ovogodišnja kantonalna takmičenja za osnovne i srednje škole održana u našoj školi. Treća je bila odličan domaćin i zahvaljujući angažmanu naših profesorica njemačkog jezika i ostalih uposlenika škole uz podršku naše školske uprave pružila je odlične uslove za susrete najkvalitetnijih učenika njemačkog jezika svih škola Kantona Sarajevo.

Ovogodišnje kantonalno takmičenje bilo je zahtjevnije u odnosu na prethodna, jer je sadržavalo pored pismenog i usmeni dio takmičenja na kome su najbolje plasirani takmičari u grupama prezentirali odabrane teme. Žiri su činili predstavnici partnerskih institucija i pokrovitelji ovogodišnjeg kantonalnog takmičenja, Austrijski Institut, Ambasada Republike Njemačke, Centrala za školstvo u inostranstvu (ZfA), Kulturweit i Aktiv nastavnika njemačkog jezika našeg kantona.

Čast nam je da smo u našoj školi mogli ugostiti najbolje učenike i uvažene predstavnike naših partnerskih institucija i da su naše učenice pod budnim okom ovog žirija ostvarile najbolji uspjeh.

Nakon kantonalnog takmičenja pratile smo našu Nejru i Edinu na državno takmičenje, Olimpijadu njemačkog jezika u organizaciji Goethe Instituta i naše učenice su u vrlo jakoj konkurenciji ponovo pokazale svoje kvalitetno znanje i postigle odličan uspjeh. Na nivou C1 naša Nejra se plasirala na treće mjesto, a naša Edina na nivou B2 na šesto mjesto.

Čestitamo od srca našim učenicama, naša škola je izuzetno ponosna na njihovo zalaganje i postignute uspjehe i želimo im još mnogo radosti i uspjeha.

Džananović Džemilamna i Omeragić Sanela,
profesorice njemačkog jezika