UNSA – PREDAVANJE ZA MATURANTE

Treća gimnazija će i ove godine biti odskočna daska učenicima u odabiru daljnjeg školovanja. Naši maturanti će upisom na jedan od sarajevskih fakulteta zaokružiti 70 godina uspješnog postojanja UNSA. U skladu sa time je 20.2.2019. u amfiteatru škole upriličeno predstavljanje ove visokoškolske ustanove. Predstavnik Univerziteta u Sarajevu upoznao je učenike četvrtih razreda sa svim fakultetima ponaosob, istaknuvši značaj uvođenja novih smjerova, gdje se maturantima otvaraju brojni putevi i razvija širok spektar mogućnosti. U sveobuhvatnosti interesa i kompetencija, ali i tržišta rada, prisutnima su razjašnjena sva pitanja i nedoumice, a naročito o uslovima upisa i mogućnostima stipendiranja. Ranko Mirić, profesor geografije na Prirodno-matematičkom fakultetu, pobliže je predstavio i ovu ustanovu. Imajući u vidu da se brojni učenici još uvijek nalaze na razmeđu i nemaju jasnu viziju budućeg zanimanja, UNSA će u narednom periodu organizirati i “Dane otvorenih vrata”, a u cilju boljeg informiranja o mogućnostima studiranja. Ovom prilikom pozivamo i sve maturante da dođu na završnu manifestaciju koja će se održati 19.4. u Botaničkom vrtu Zemaljskog muzeja.

Abela Rastoder, IV2