Učenici Treće gimnazije – volonteri na EYOF-u

S obzirom na to da je EYOF predstavljao priliku za sve mlade željne učestvovanja i rada, volontiranja, učenici Treće gimnazije nisu je propustili.

Učenici Treće gimnazije, sa kolegama iz drugih srednjih škola, vrijedno su vježbali, pripremali koreografije, a na svečanoj ceremoniji otvaranja pokazali što su radili prethodnih mjeseci dok su ih sa tribina bodrili školski drugari i ispratili sa scene aplauzima.

Uz volontere koji su učestvovali u ceremoniji svečanog otvaranja, učenici naše škole su iskoristili još nekoliko prilika za kreiranje novih uspomena. Tokom trajanja EYOF-a u cijelom gradu održavane su sportske, kulturne promocije, radionice, druženja. Na platou Skenderije održavale su se radionice na kojima su učestvovali učenici sarajevskih srednjih škola. U utorak, 12. februara 2019. posjetiocima su se predstavili učenici naše Treće nastupom školskog benda „Kontrapunkt“, a članovi Historijske sekcije prikazali su Sarajevo kao domaćina 14. zimskih olimpijskih igara 1984. i EYOF-a 2019.

Učenice naše škole održale su radionicu pravljenja nakita, izrađujući ga i predstavljajući prisutnima. Maturantkinja Amina Huko govorila je o viziji i misiji škole, uvjetima rada i postignutim rezultatima. Predstavljanje Treće gimnazije završeno je još jednim nastupom benda, koji su zagrijali atmosferu uprkos niskim temperaturama na platou. Naravno, ovo predstavljanje ne bi bilo uspješno bez pomoći profesorice historije Sanide Nuhanović i socijalne radnice Amele Muftić-Arapović.

Važno je spomenuti da su se brojni gimnazijalci samoinicijativno prijavili kako bi volontirali na Evropskom olimpijskom festivalu mladih zbog čega smo izuzetno ponosni.

Huko Amina, IV-6

Foto: Bjelonja Alisa I-6,  Džanko Nura I-6