Učenici Treće gimnazije nastavljaju nizati uspjehe

Prvo mjesto u pisanju eseja na turskom jeziku

Naša maturantica Ilvana Begović osvojila je 1. mjesto u takmičenju u pisanju eseja na turskom jeziku o temi “Yunus Emre i tolerancija prema drugom i drugačijem” (“Yunus Emre ve Hoşgörü”). Takmičenje je u aprilu ove godine za sve srednjoškolce u Bosni i Hercegovini organizirao Institut Yunus Emre Sarajevo, a autore najboljih eseja nagradio tablet računarima. Zahvaljujemo se Institutu, a našoj Ilvani čestitamo i želimo još mnogo uspjeha.

Osvojena 100% stipendija u takmičenju iz poznavanja turskog jezika

Naše maturantice su 7. maja 2021. učestvovale i u online takmičenju iz poznavanja turskog jezika „Kalem“, kojeg je organizirao Institut Yunus Emre u saradnji s Nastavničkim smjerom Odsjeka za turski jezik i književnost Internacionalnog univerziteta u Sarajevu. Učenica Lejla Glotić osvojila je 100% stipendiju – besplatno školovanje na IUS-u, a Ilvana Begović 75%. Pobjednicama čestitamo na postignutom uspjehu i u ovom takmičenju.

Diplome maturantima za učenje turskog jezika

Institut Yunus Emre Sarajevo ove godine dodjeljuje i diplome maturantima osnovnih i srednjih škola u Bosni i Hercegovini. Naše učenice IV6 razreda Erna Žuga, Berina Muzur, Lejla Glotić, Dejna Boschiero, Berna Brulić i Ilvana Begović učile su prethodne dvije godine turski kao 3. strani jezik. U petak, 28. maja 2021. godine, direktorica Treće gimnazije Senada Salihović, razrednica IV6 Edina Hodžić i njihova profesorica Nihada Ugljanin uručile su im diplome i nagrade, a sve to fotografijom je zabilježio naš Edin Merzić.