U SARAJEVU 1.MEĐUNARODNA KONFERENCIJA-OBRAZOVANJE I INFORMACIONE TEHNOLOGIJE

Udruženje nastavnika i profesora informatike u Kantonu Sarajevo(eduIT), pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, a u saradnji sa Univerzitetom u Sarajevu, osnovnim i srednjim školama Kantona Sarajevo, privrednim subjektima iz oblasti IKT-a i poduzetništva organiziralo je prvu međunarodnu konferenciju „Obrazovanje i informacione tehnologije-novi pogledi i izazovi“posvećenu digitalnim kompetencijama nastavnika i digitalnoj transformaciji obrazovanja. Konferencija se održala 24.9.2018.g. u hotelu Hollywood na Ilidži. Cilj organiziranja ove Konferencije je unapređenje kvaliteta obrazovanja u Kantonu Sarajevo i Bosni i Hercegovini kroz upotrebu informaciono-komunikacijskih tehnologija(IKT), kao i upoznavanje šire javnosti sa potrebom cjelovite digitalne transformacije poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće kao osnove za razvoj i napredak društva u cjelini. Konferenciji su prisustvovale: pomoćnica direktorice Treće gimnazije Amra Čolić i profesorica informatike Vesna Radović.