U.G. “Srce puno osmjeha” u Trećoj gimnaziji

Predstavnici U.G. „Srce puno osmjeha“  predvođeni sjajnim Sašom Ristićem gostovali su u petak, 26.10.2018. godine u našoj školi i uspjeli učenicima prvih razreda približiti mogućnosti društveno korisnog djelovanja u zajednici. Kako se od ove školske godine uvelo društveno korisno učenje za učenike prvih razreda gimnazije, aktivisti Udruženja željeli su  sudjelovati u animiranju i motiviranju učenika prenošenjem vlastitih iskustava i davanjem smjernica  u kom pravcu djelovati.

Vrlo zanimljivim i srdačnim pristupom učenicima, „Srce puno osmjeha“ uspjelo je kroz jedan školski čas, privući pažnju 125 učenika prvih razreda, nadahnuti ih pozitivnim emocijama i podstaći njihovu empatiju. Odmah nakon druženja sa Udruženjem, učenici su pristizali sa novim prijedlozima za pomoć licima u potrebi i vlastitim idejama za uređenje školskih prostorija.

Suradnja Treće gimnazije i Udruženja će biti nastavljena i kroz zajedničke projekte uređenja školskih prostorija, ali i kroz niz drugih aktivnosti.

Treća gimnazija vrlo rado preporučuje U.G. „Srce puno osmjeha“ i ostalim gimnazijama u Kantonu Sarajevo kao najdirektniju pomoć realizaciji društveno korisnog učenja.

Koordinator Društveno korisnog učenja:

Suada Krezić, prof.