Treća gimnazija na svečanoj ceremoniji otvaranja EYOF 2019.

U nedjelju, 10.2.2019. godine naši učenici su prisustvovali svečanom otvaranju najvećeg sportskog događaja u BiH, Evropskog omladinskog olimpijskog festivala – EYOF 2019. Ovoj svečanosti na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ prisustvovalo je 265 osoba iz Treće gimanzije, naši učenici, profesori, roditelji i prijatelji škole koji su sa radošću i uzbuđenjem pratili cijeli program.

Bila nam je čast i zadovoljstvo biti dio ove značajne sportske manifestacije koja se  ove godine provodi pod sloganom „Stvarajmo zajedno“. Vodeći se tom idejom naši učenici i profesori su na prvi poziv organizacionog odbora EYOF-a uzeli učešće u različitima aktivnostima. Željeli smo dati svoj doprinos razvoju olimpijskog duha kod mladih u BiH, ponosni što među našim učenicima imamo takmičare i volontere, učesnike u performansu koji smo imali priliku vidjeti na ceremoniji otvaranja, kao i učesnike na radionicama za posjetioce našeg grada s tematikom olimpijskih igara.

Pedagog škole, Hasija Dedović