Treća gimnazija na STEM sajmu u Mostaru

Sedam naših učenika (Selma Bihorac, Lejla Eminagić, Stefani Kecman, Mirza Kobašević, Nermin Obućina, Salko Vladavić i Ernad Žuga), u pratnji profesorica Erne Mujić, Aide Ražanice i Edine Hodžić, proveli su 19. i 20. 11. u Mostaru na STEM sajmu, organizovanom u sklopu projekta Unapređenje osnovnog učenja i obrazovanja u Bosni i Hercegovini (ENABLE BiH) koje podržava USAID BiH. Oni su na takmičenju predstavili projekat IV-5 odjeljenja pod nazivom “Djelujmo zajedno za bolje sutra”. U tom projektu dali su neka od rješenja problema zagađenosti zraka u Sarajevu. Pored takmičenja na kojem su učestvovale osnovne i srednje škole iz čitave države, učestvovali su i na konferenciji. Tu su imali priliku čuti priče i slušati predavanja mnogih motivacionih govornika koji su postigli međunarodne uspjehe, uključujići Andreja Gajića (naučnika, pilota, padobranaca, ronioca), Miroslava Šrameka (inžinjera u kompanij Rimac automobila), Adlu Kahrić (istraživačicu na projektu Sharklab National Geographic-a), Tatjanu Vučić (direktoricu asocijacije Bit Alijansa), Admira Grelju (istraživača u oblasti fizike u CERN-u), kao i mnoge druge.

Naši učenici vratili su se iz Mostara bogatiji za jedno novo iskustvo koje će im sigurno pomoći u budućnosti.