Treća gimnazija na Sajmu srednjih škola

Ispred BBI centra, 27.5.2019. godine, održao se Sajam srednjih škola na kojem je prisustvovala i naša Treća gimnazija. Učenici i učenice prvih, drugih i trećih razreda, zajedno sa pedagogicom Hasijom Dedović, profesorom socioligije Arminom Hubjerom te profesoricama Aidom Burak i Sanjom Salihović.

S početkom u 12.00 sati učenici svih osnovnih škola mogli su doći na sajam i vidjeti kako su se to srednje škole predstavile i prezentovale svoju školu.

Naš sto je bio podijeljen na 4 dijela, svaki dio predstavljao je jedno izborno područje te je bio prezentovan nekim karakterističnim predmetima i učeničkim radovima. Mnogo učenika i učenica je bilo zainteresirano za Treću gimnaziju, a naši vrijedni učenici su im dali informacije o školi, predmetima, obavezama i svemu lijepom sto nudi naša gimnazija. Spomenuli smo da je naša škola izuzetno aktivna u raznim vannastavnim aktivnostima, sekcijama i projektima te da naša direktorica Senada Salihović, izuzetno cijeni, poštuje i podržava sve što učenici organiziraju i tako predstave Treću gimnaziju u najljepšem svjetlu.

Svi su zadovoljni otišli kući iako je tog dana padala kiša, ali nas nije omela da dan iskoristimo i uživamo u druženju.

Ajša Osmanović III1