”Svjetski dan autizma – podizanje svijesti”

Rezolucijom UN-a 62/139 iz 2007. godine, 2.april je proglašen Svjetskim danom svjesnosti o autizmu, te se tog dana i cijelog mjeseca aprila šira javnost informiše o autizmu kao stanju, te potrebama i sposobnostima ljudi koji ga imaju.

Šesnaest učenika,  uz  pomoć i podršku socijalne radnice, Amela Muftić – Arapović, dvosatnom radionicom, pisanjem poruka podrške, podjelom edukativnog materijala, simboličnim plavim majicama i puštanjem plavih balona u zrak, u školskom dvorištu Treće gimnazije obilježen je ”Svjetski dan autizma”. Osnovni cilj ove akcije, jest, podizanje svijesti u našoj školi o autizmu, potrebama djece sa poremećajima u autističnom spektru, o uzročnicima koji utiču na autizam, o načinima kako olakšati komunikaciju osobama s autizmom, kao i stereotipnim ponašanjima.

”Niko ne može sve, ali svako može malo” samo je  jedna od poruka kojom su učenici Treće gimnazije iskazali svoju  solidarnost i empatiju za one kojima je to potrebno.

autizam1autizam3autizam4autizam5autizam6autizam7autizam8autizam9

Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica