SVEČANA AKADEMIJA POVODOM DANA NEZAVISNOSTI

U petak, 28. februara, održana je svečana akademija povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Nakon izvođenja himne naše domovine obratila nam se direktorica škole govoreći o važnosti ovakvih akademija i događaja, uz pohvale profesorima i učenicima koji su pripremili program. Profesori koji su ove godine učestvovali u organizaciji programa su profesorica muzičke kulture Aida Kamenica, profesorica historije Emira Hubijer, profesor BJK, HJK, SJK Džemaludin Poturović te profesorica engleskog jezika Selma Hakirević.

Elma Slabić (IV3) pročitala je Povelju Kulina bana, a nakon toga je uslijedio nastup hora i orkestra s pjesmom Dragoj mojoj BiH. Nakon njihovog sjajnog nastupa pogledali smo produkt rada profesorice Selme Hakirević i njenih učenika koji su se predstavili recitalom pjesme Mehmedalije Maka Dizdara „Zapis o zemlji“ na bosanskom i engleskom jeziku.

Članovi Literarne sekcije Amina Ibišević (IV5), Amina Feta Hasković (IV5), Ajla-Ena Burnazović (IV4), Džejna Fehrić (IV3), Selma Salman (II2), Omar Jeina (II2), Muhamed Mehmedović (II2), Iman Bostandžić (IV6), Aldin Godinjak, Nejra Šaljić (IV6) i Iman Rustempašić (IV6) pročitali su radove posvećene Danu nezavisnosti.

Mini čas historije održali su nam članovi Historijske sekcije Iman Osmanović, Faris Kolar (II5), Sara Serdarević (II6), Selma Šehović (II1) i Hana Lučkin (II4).

Pjesmom je završena svečana akademija povodom Dana nezavisnosti, uz glas Iman Pašić (IV2) i pjesmu Zemljo, moja, uz pratnju Selme Salman na klaviru i Tee Dedić na gitari, te nastupom školskog benda Kontrapunkt.

Svečana akademija je tradicija Treće gimnazije kojom obilježavamo ovaj značajan datum u historiji BiH.

Čestitamo Dan nezavisnosti!

Ema Selimović