Studenti Političkih nauka u posjeti Trećoj gimnaziji

Dana 17.2.2020. moj razred i ja smo imali priliku na času Odjeljenske zajednice ugostiti studenta i studenticu Političkih nauka, Alem Hamzić i Amna Tuzović. Kroz veoma opušten razgovor s njima, imale smo priliku saznati kakav nas to život očekuje nakon srednje škole, tj. kako izgleda život studenta. Također, oni su nas posavjetovali o tome kako izabrati pravi fakultet i šta znači ta “raskrsnica života”. Rekli su nam sve ono što bi oni voljeli da su znali o fakultetu kada su bili na našem mjestu. Razgovarali smo o studiranju vani, stipandijama, kao i nagradama za najbolje studente. Pomogli su nam da se riješimo nedoumica oko toga koji fakultet je pravi izbor za nas, a dotakli smo se i teme šta nas čeka nakon fakulteta.

Aida Hot, IV1