Selma Salman volonterka mjeseca novembra

Učenica Treće gimnazije iz Sarajeva Selma Salman postavila je novi rekord u broju provedenih volonterskih sati preko web-platforme Trebalsta.ba, učestvujući na projektima „Obrok za sve“ u restoranu Dobre volje Udruženja Pomozi.ba u Sarajevu i pomažući predstavljanje projekta „Najbolji obrok u mjesecu“. Svoj slobodan dan povodom 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, Selma je sa svojim kolegama iz Sarajevo odlučila provesti volontirajući na proslavi Dana državnosti u Srebrenici.

„Ponosim se time što sam jedna od prvih volontera web-platforme Trebalsta.ba, a aktivno volontiram na projektima i akcijama od septembra. Prijavila sam se kako bih dala doprinos našoj zajednici, ali sam ubrzo shvatila da postoje i druge prednosti volontiranja kao što su brojna stečena prijateljstva, odlična ekipa Dobro.ba i Pomozi.ba za rad i druženje, koja nas uvijek oraspoloži i izmami osmijeh na lica. Volontirala sam i u drugim gradovima, stekla nove vještine, a svaki volonterski rad me naučio nečemu novom. Ne mogu a da ne spomenem da sam tokom volontiranja doživjela mnogo lijepih trenutaka i nezaboravne uspomene sa osobama koje sam upoznala za vrijeme volontiranja, a raduje me to što je ovo tek početak našeg rada i što se broj volontera na trebalsta.ba povećava iz dana u dan.“ – riječi su Selme Salman koja je u novembru skupila rekordnih 136,25 bodova.

Pored prvoplasirane Selme, na listi top 5 volontera mjeseca novembra 2021. godine našli su se i Hana Kurtović iz Prve gimnazije (90.5), te Hana Aldžić (88.5), Nihad Mandžo (49) i Said Ramezić (48 bodova) iz Prve bošnjačke gimnazije.

Od početka školske 2021/22 godine, do 10. decembra 2021. godine na web platformi Trebalsta.ba je registrovano 214 učenika, koji su na 23 realizovana projekta proveli 506 volonterskih sati.

Raduje činjenica da broj zainteresovanih učenika za volontiranje iz dana u dan raste, kao i da postoji veliki interes udruženja i organizacija koje žele biti dio web platforme Trebalsta.ba koja je napravljena s ciljem povezivanja učenika srednjih škola Kantona Sarajevo i organizacija koje imaju potrebu za volonterima.
Tekst preuzet sa: Trebalsta.ba