Samba radionica u organizaciji Sarajevo Drum Orchestra

Dragi učenici, muzičari iz Treće gimnazije, grupa Sarajevo Drum Orchestra, pružiće vam priliku da se upoznate sa Samba radionicom u Centru za mlade na Grbavici i naučite svirati brazilske udaraljke u grupi. Ova Samba radionica ima za cilj promociju brazilske muzike i ritmova poput samba reggae i rio samba, upoznavanje sa udaraljkama iz svih krajeva svijeta, te druženje i sviranje u grupi. Također, ona obuhvata čitav proces od rukovanja sa instrumentom, čitanja notnog zapisa i pravilne upotrebe do skupnog muziciranja i usklađivanja ritma više muzičara. Sve ovo je popraćeno najmodernijim tehnikama za učenje sviranja, kao i iskusnim, stručnim voditeljima radionice. Učenici će se uskoro moći prijaviti na radionicu putem web stranice  https://sdo.ba/, a prezentaciju radionice i nastup Sarajevo Drum Orchestra imat ćemo priliku gledati na Danu otvorenih vrata Treće gimnazije “Naših ruku djela”, 5. 5. 2018. godine.