Radionice Crvenog križa Novo Sarajevo u odjeljenjima II razreda

Saradnja naše škole s volonterima Crvenog križa Općine Novo Sarajevo se kontinuirano provodila i ove školske godne.Tako je uspješno proveden još jedan set radionica za učenike 6 odjeljenja II razreda na temu: „All raise against hate speech“.

Radionice su uspješno realizovane tokom mjeseca maja, a posljednja je održana u 08.6.2017. godine. Inače, „All raise against hate speech“ je projekat koji je podržan od Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizuelnu djelatnost i kulturu (EACEA) u sklopu Erasmus+ Youth in Action programa za Zapadni Balkan. Održane interaktivne radionice s učenicima imaju za cilj da osvijeste mlade o postojanju  različitih predrasuda među ljudima i govoru mržnje koji proizilazi iz toga, te razbijanju predrasuda i uključivanju svih u borbu protiv govora mržnje. Na ovaj način smo dali svoj doprinos i uključili naše učenike u borbu protiv govora mržnje i tako nastojali spriječiti pojavu govora mržnje u našem školskom okruženju.

Zahvaljujemo se volonterima Crvenog križa koji su ozbiljno i posvećeno radili na realizaciji radionica s učenicima na ovom projektu i drugim projektima koje su se tokom ove školske godine provodile u Trećoj gimnaziji u saradnji s Crvenim križom.  U narednoj školskoj godini namjeravamo nastaviti saradnju s njima, nadamo se,  na nekim novim projektima.

Pedagoginja Škole,

Hasija Dedović