Radionica “Antička pisma”

Dana 12.12.2017. učenici III3 razreda društvenog izbornog područja su sa svojom profesoricom Historije Sanidom Nuhanović realizovali zanimljivu radionicu pod nazivom “Antička pisma”. Cilj radionice je bio da učenici na praktičan i kreativan način pokušaju predstaviti antička pisma o kojima su učili na nastavi.

Mnogi od njih su se okušali i u pisanju hiroglifa, pikograma i klinastog pisma. Ovoj radionici, veoma zanimljivoj realizaciji oglednog časa, su prisustvovale i direktorica Treće gimnazije profesorica Senada Salihović, pedagoginja Hasija Dedović, te psiholog profesorica Merima Pašalić, koje su i same uzele učešće u izradi panoa sa zapisima na drevnim pismima.

Ovaj interesantni projekat je samo jedan od brojnih koje naši društvenjaci planiraju realizirati u narednom periodu.