Race for the Cure

Ponosni smo na našu učenicu Mekić Arnu iz ll2 koja je u saradnji sa profesoricom sporta, Suadom Krezić, organizovala projekat „Race for the Cure“.
Race for the Cure je evropski projekat koji organizuje šetnje za zdravlje žena, te pomaže organizacijama i bolnicama za borbu protiv raka, da prikupe sredstva i podignu svijest. Šetnje ozdravljenja se održavaju u svim zemljama Evrope pa tako i u BiH, gdje je do sada prijavljeno 135 timova i više od 3 500 učesnika.

Kotizacija za šetnju će biti simboličnih 10KM. Sav prikupljeni novac bit će doniran u humanitarne svrhe i organizaciju žena preživjelih karcinom, od kojih je jedna organizacija ->Think Pink sa kojom surađuje i naš tim. Ukoliko ima zainteresovanih koji zbog zdravstvenih razloga kao i zbog cijelokupne situacije sa COVIDOM-19 ne žele da se izlažu riziku mogu uplatiti donaciju od simboličnih 10KM, te tako biti jedan od naših sponzora. Također, želim napomenuti da možete donirati novac i tako biti dio našeg tima ali ne morate učestvovati u samoj šetnji.
Svjedoci smo da svaki dan od raka oboli sve više ljudi. Nažalost, ali svjesni smo situacije da se „krug“ oboljelih sve više sužava i da nikada ne znamo kada će neko iz naše porodica ili neko blizak nama doći na red i saznati da boluje od raka. Podržimo sve osobe koje boluju ili su prebolile rak kao i one koji su u ovoj bitci izgubili nekog svog.

Ovim putem pozivamo sve učenike i učenice, roditelje učenika i ostale članove vaših porodica, profesore i profesorice, osoblje škole te prijatelje i poznanike da se priključe ovom projektu u što većem broju.Želim Vam naglasiti da ste svi dobrodošli, i da za sve nas ima mjesta, jer zajedno smo jači!  Prijave za šetnju su do 30.septembra. Možete se prijaviti kod predsjednika razreda, a profesori kod profesorice sporta Suade Krezić.
Tim Treća gimnazija ❤️