PRVO RADNO ISKUSTVO NAŠIH UČENIKA

Dana 18.10.2019. godine naša škola je učestvovala na još jednom Socijalnom danu u organizaciji Asocijacije srednjoškolaca u BiH. Socijalni dan je projekat koji srednjoškolcima, na jedan dan, daje priliku da zamjene školske klupe radnim mjestima. Na ovaj način srednjoškolci stječu svoje prvo radno iskustvo, pruža im se prilika da teorijsko znanje primjene u praksi, ali i mogućnost da odlaskom na radno mjesto donesu odluku o njihovom budućem zanimanju. Deset učenika trećih i četvrtih razreda naše škole je u petak bilo na svojim prvim radnim mjestima u firmama: ProMENTE, Homework hub, McCANN, Univerzitet u Sarajevu, Zemaljski muzej, UG Zašto Ne, organizaciji SHL i IUS.

Važno je istaći da su se učenici vratili sa pozitivnim iskustvima, da su naučili nešto novo i korisno, da su imali priliku da vide šta znači preuzeti odgovornost za svoju profesionalnu budućnost.