Promocija romana “Vrisak maestra” naše učenice Džane Pivač

Svako proljeće donese nove vijesti u prostorije naše škole. Ovo proljeće zamirisalo je svježinom knjiga mlade autorice Džane Pivač. Školski amfiteatar, na odabir naše Džane, bio je pravo mjesto za održati promociju njenog prvijenca „Vrisak maestra“.

Dvanaesti april ostat će zapamćen kao datum kada je naša škola dobila još jedno veliko ime, zablistala uspjehom svoje učenice i dokazala, po ko zna koji put, koliki se potencijal u njoj krije. Amfiteatar je bio pun. Imali smo priliku čuti riječi autorice o svom prvom romanu i osjetiti djelić onoga što je ona osjećala. Džana je podijelila s nama iskustvo pisanja i objave svog prvijenca koje je za nju kako kaže bilo veliko i možda najljepše putovanje. Čuli smo odlomke iz djela, ali i imali priliku kupiti knjige u holu škole. Uživali smo u njenom obraćanju i entuzijazmu te u programu koji je za nas priredila. Na kraju promocije, mogli smo dobiti potpis ove mlade, vrijedne učenice, buduće velike književnice.

Događaj su uveličali profesori, uprava škole, roditelji i prijatelji od kojih su neki imali priliku učešća u programu. Uvodnu riječ imala je autorica romana, a prvo obraćanje Amila Huseinbašić, profesorica bosanskog jezika i književnosti, koja je imala značajnu ulogu kao lektor, korektor i recezent romana, a zatim i direktorica naše škole bez kojih sve ovo ne bi bilo moguće. Hvala svima onima koji su svojim prisustvom uvelilčali ovaj događaj! Za sve one koji nisu imali priliku kupiti knjigu, a zainteresirani su za njenu kupovinu, mogu se obratiti na mail adresu vrisakmaestra@gmail.com. Još jedno hvala našoj Džani i želimo joj puno uspjeha!

Amra Avdić, IV6