PROJEKT- HUMANITARNA AKCIJA ZA DJECU KOJA BOLUJU OD RAKA

Učenici I5 i I6 odjeljenja Treće gimnazije Sarajevo uspješno su organizirali i realizirali humanitarnu akciju prikupljanja sredstava za kupovinu poklon paketića djeci oboljeloj od raka. Tom prilikom uspostavili su saradnju sa direktorom Udruženja „ Srce za djecu oboljelu od raka“, Fikretom Kubatom, koji im je poželio dobrodošlicu i zahvalio se na humanoj gesti. Istakao je veliki značaj humane misije gimnazijalaca sa Vilsonova, koji su razveselili bolesnu djecu.

Učenici su prikupljali novac, kupili i upakovali paketiće, koje su poklonili djeci koja se liječe na Hematološkoj klinici na Jezeru. Merima Glušac je napravila čestitke u obliku srca s porukom za svih 25 hrabrih dječaka i djevojčica koji se bore sa opakom bolešću.

Radeći na projektu učenici su razvili osjećaj empatije prema drugima, a posebno prema bolesnoj djeci. Pokazali su izvanredne organizacijske sposobnosti i vještine timskog rada. Družeći se sa oboljelom ali i izliječenom djecom pokazali su da posjeduju odlične komunikacijske vještine.

Projekt je realiziran u periodu od 21. do 28. decembra 2018. godine. U projektu su učestvovali učenici I5 odjeljenja: Merima Glušac, Nejra Ajdinović, Selma Buljković i I6 odjeljenja:  Alija Jusović, Azra Kusturica, Azra Džeko, Adnan Mušanović i Sara Dedić.

Supervizor: Ismeta Trepalovac, prof.